Trägolv Kährs Original Vaila Ask, Lackat 3-Stavs Parkettgolv
729 kr/m²Pris/frp 1 764,60:-
519 kr/m²Spara 29 %Kampanjtom 30/4
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Original Vaila Ask, Lackat 3-Stavs Parkettgolv
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ask Vaila är en lackad 3-stav med Askens naturliga färgvariationer inkl. brunkärna. Får innehålla mindre kvistar. Kährs Avanti tillverkas enligt Kährs patenterade lamellparketteknik, med tre skikt som har en sammanlagd tjocklek på 13 mm.
Varumärke
KährsBeskrivning
Ask Vaila är en lackad 3-stav med Askens naturliga färgvariationer inkl. brunkärna. Får innehålla mindre kvistar. Kährs Avanti tillverkas enligt Kährs patenterade lamellparketteknik, med tre skikt som har en sammanlagd tjocklek på 13 mm.
Kährs trägolv från serien Avanti med tjocklek 13 mm har 20 års garanti. I paketen förekommer start/stoppbräda. Golven levereras med baksidan av golvet uppåt, för att säkerställa att golvet inte repas eller skadas under transport.
Sortering Variationbr>Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Fördelar: Trägolv Kährs Original Vaila Ask, Lackat 3-Stavs Parkettgolv
- Tål golvvärme
- Svanenmärkt certifiering
- 20 års garanti
Sortering Variationbr>Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Fördelar: Trägolv Kährs Original Vaila Ask, Lackat 3-Stavs Parkettgolv
- Tål golvvärme
- Svanenmärkt certifiering
- 20 års garanti
Dokument
Recensioner
MaineVerifierad köpare
för 5 år sedanGolvet var väldigt lätt att lägga.
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 133NACAK50KW |
| Träslag | Ask |
| Mönster | 3-Stav |
| Ytbehandling | Lack |
| Sortering | Variation |
| Längd | 2423 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Färg | Trä/natur |
| Serie | Kährs Original |
| Tjocklek | 13 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Kollektion | Tres Collection |
| Antal | 3,4 m2/frp |
| Antal | 7 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Certifiering | Svanenmärkt |
| Garanti | 20 år |
| EAN-nr | 7393969034210 |


