Plasttaksskruv Västsvensk Byggskruv AB Trä UTV
fr.196 kr/frp
Se priset!
Välj variant

Trä UTV
196 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Västsvensk Byggskruv ABBeskrivning
Plasttaksskruv (utvändig) för träregel.
Borrspets med anpassad diameter för plast, borrar mycket snabbt i plast. Trägänga ger solid förankring i trävirke. Vingarna fräser upp hålet i plasten. 6-kantshuvud med fläns för säker idragning. Tätningsbricka för säker tätning.
Egenskaper
| Varumärke | Västsvensk Byggskruv AB |
| Dimension | 5,5x35 mm |
| Färg | Mörkgrå, Ofärgad Klarlack, Silver, Vit |
| Diameter | 5,5 mm |
| Längd | 35 mm |
| Antal (st/frp) | 50, 150 st/frp |
| Ytbehandling | Elförzinkad 20 my |
| Produkttyp | Plasttaksskruv |
| Bits/Hylsa | Hylsa 8, Hylsa 8 mm |

