Trallskruv Turbo Trallskruv Trä Turbo A24,2x41 mm, Antal: 600 st
676 kr/frp
438 kr/frpSpara 35 %Kampanj
Vald variant
Dimension:
4,2x41 mm
Antal:
600 st/frp

Trä Turbo A2
4,2x41 mm, Antal: 600 st
438 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Turbo TrallskruvBeskrivning
Turbo Trallskruv för träregel. A2 rostfri.
Vass spets och gängor anpassade för förankring i trä. Gängorna griper omedelbart och drar in skruven i trallen, samtidigt som rillorna under huvudet försänker skruven. Används för montage av trall, altaner, staket m.m. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna. Detta ger följande egenskaper: Minskad risk för sprickor i trä, lägre moment vid idragning och minskad iskruvningstid.
Egenskaper
| Varumärke | Turbo Trallskruv |
| Art.Nr. | 6419 |
| Dimension | 4,2x41 mm |
| Diameter | 4,2 mm |
| Längd | 41 mm |
| Antal | 600 st/frp |
| Typ | Trallskruv |
| Bits/Hylsa | TX 20 |
| EAN-nr | 7393940031832 |

