Trallskruv Turbo Trallskruv Trä Turbo A44,2x51 mm, Antal: 500 st, Gänglängd: 22 mm, Förpackning
962 kr/frp
624 kr/frpSpara 35 %Kampanj
Vald variant
Dimension:
4,2x51 mm
Utförande:
Gänglängd: 22 mm, Förpackning
Antal:
500 st/frp

Trä Turbo A4
4,2x51 mm, Antal: 500 st, Gänglängd: 22 mm, Förpackning
624 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Turbo TrallskruvBeskrivning
Turbo Trallskruv för träregel. A4 rostfri.
Vass spets och gängor anpassade för förankring i trä. Gängorna griper omedelbart och drar in skruven i trallen, samtidigt som rillorna under huvudet försänker skruven. Används för montage av trall, altaner, bryggor, staket m.m. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna. Detta ger följande egenskaper: Minskad risk för sprickor i trä, lägre moment vid idragning och minskad iskruvningstid.
Egenskaper
| Varumärke | Turbo Trallskruv |
| Art.Nr. | 751 |
| Dimension | 4,2x51 mm |
| Utförande | Gänglängd: 22 mm, Förpackning |
| Diameter | 4,2 mm |
| Längd | 51 mm |
| Antal | 500 st/frp |
| Typ | Trallskruv |
| Bits/Hylsa | TX 20 |
| EAN-nr | 7393940024544 |

