Trallskruv Västsvensk Byggskruv AB Trä A2 Band4,2x41 mm
1 391 kr/frp
Vald variant
Dimension:
4,2 x 41 mm

Trä A2 Band
4,2x41 mm
1 391 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Västsvensk Byggskruv ABBeskrivning
Rakbandad trallskruv för träregel. A2 rostfri.
Vass spets och gängor anpassade för förankring i trä. Gängorna griper omedelbart och drar in skruven i trallen, samtidigt som rillorna under huvudet försänker skruven. Skruven har även en skärande borrspets för att förhindra sprickbildning i trä. Används för montage av trall, altaner, staket m.m
Egenskaper
| Varumärke | Västsvensk Byggskruv AB |
| Art.Nr. | RB341 |
| Dimension | 4,2 x 41 mm |
| Diameter | 4,2 mm |
| Längd | 41 mm |
| Antal | 1000 st/frp |
| Bits/Hylsa | PH 2 |
| Typ | Trallskruv |
| EAN-nr | 7393940017119 |

