Trallskruv Västsvensk Byggskruv AB A2 Rostfri För TräregelDimension: 4,2x57 mm, UTV, Antal st/frp: 3500
2 239 kr/frp
Vald variant
Utförande:
4,2x57 mm, UTV, Antal st/frp: 3500

A2 Rostfri För Träregel
Dimension: 4,2x57 mm, UTV, Antal st/frp: 3500
2 239 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vass spets och gängor anpassade för förankring i trä. Gängorna griper omedelbart och drar in skruven i trallen, samtidigt som rillorna under huvudet försänker skruven. Lämplig vid montage av trall, altaner, staket m. m. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna. Detta ger följande fördelar:
Varumärke
Västsvensk Byggskruv ABBeskrivning
Vass spets och gängor anpassade för förankring i trä. Gängorna griper omedelbart och drar in skruven i trallen, samtidigt som rillorna under huvudet försänker skruven. Lämplig vid montage av trall, altaner, staket m. m. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna. Detta ger följande fördelar:
Egenskaper
| Varumärke | Västsvensk Byggskruv AB |
| Art.Nr. | B957 |
| Utförande | 4,2x57 mm, UTV, Antal st/frp: 3500 |
| Diameter | 4,2 mm |
| Längd | 57 mm |
| Antal | 3500 st/frp |
| Bits/Hylsa | TX 20 |
| Typ | Trallskruv |
| EAN-nr | 7393940026043 |
