Träskruv Gunnebo Fastening Impreg+ Korrosivitetsklass C4 SS-H8x80 mm Tx40
249 kr/frp
Se priset!
Vald variant
Utförande:
8x80 mm Tx40

Impreg+ Korrosivitetsklass C4 SS-H
8x80 mm Tx40
249 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Träskruv Sexkant SS-H används i tunga och bärande konstruktioner- t ex. trappor och limträskonstruktioner. Skruven är ytbehandlad med Impreg+ (C4) som klarar av normala utomhusmiljöer. Kan även med fördel ersätta fransk träskruv. Konan under huvudet ger perfekt passning i beslagshål.
Varumärke
Gunnebo FasteningBeskrivning
Träskruv Sexkant SS-H används i tunga och bärande konstruktioner- t ex. trappor och limträskonstruktioner. Skruven är ytbehandlad med Impreg+ (C4) som klarar av normala utomhusmiljöer. Kan även med fördel ersätta fransk träskruv. Konan under huvudet ger perfekt passning i beslagshål.
Egenskaper
| Varumärke | Gunnebo Fastening |
| Art.Nr. | 71691 |
| Utförande | 8x80 mm Tx40 |
| Diameter | 8 mm |
| Längd | 80 mm |
| Antal | 50 st/frp |
| Bits/Hylsa | TX40 |
| Material | Härdat Stål |
| Typ | Träskruv |
| EAN-nr | 7318470226022 |
