Träskruv Gunnebo Fastening Impreg+ Korrosivitetsklass C44,5x70 mm 100 st Tx20
195 kr/frp
Vald variant
Utförande:
4,5x70 mm 100 st Tx20

Impreg+ Korrosivitetsklass C4
4,5x70 mm 100 st Tx20
195 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Träskruv Försänkt Impreg®+ används utomhus. Skruven har såg-tandad gänga som minskar indrivningsmomentet. Den slipade spetsen s.k. S-spets motverkar sprickbildning. Skruv med Ø5,0 och 6,0 mm som är 80 mm och längre har även fräsgänga vilket reducerar indrivningsmomentet ytterligare.
Varumärke
Gunnebo FasteningBeskrivning
Träskruv Försänkt Impreg®+ används utomhus. Skruven har såg-tandad gänga som minskar indrivningsmomentet. Den slipade spetsen s.k. S-spets motverkar sprickbildning. Skruv med Ø5,0 och 6,0 mm som är 80 mm och längre har även fräsgänga vilket reducerar indrivningsmomentet ytterligare.
Egenskaper
| Varumärke | Gunnebo Fastening |
| Art.Nr. | 67813 |
| Utförande | 4,5x70 mm 100 st Tx20 |
| Diameter | 4,5 mm |
| Längd | 70 mm |
| Antal | 100 st/frp |
| Bits/Hylsa | TX20 |
| Material | Härdat Stål |
| Typ | Träskruv |
| EAN-nr | 7318470215262 |
