Träskruv Jetting Screws T6SF Jumbo Jetting UTV10x50 mm
333 kr/frp
Se priset!
Vald variant
Dimension:
10 x 50 mm

T6SF Jumbo Jetting UTV
10x50 mm
333 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Jetting ScrewsBeskrivning
T6SF Jetting Screws Utvändig.
Utvändig T6SF Jettingskruv (Jumbo Jetting) är en patenterad träskruv med 6-kantsskalle och fläns. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna. Detta ger följande egenskaper: Montage utan förborrning, högre hållfasthet än normal träskruv, lägre moment vid idragning än normal träskruv, minskad risk för sprickbildning i trä och minskad iskruvningstid.
Recensioner
PerVerifierad köpare
för 1 år sedanGjorde sitt jobb
JoelVerifierad köpare
för 1 år sedanDet finns helt enkelt inte en bättre skruv på marknaden i det här segmentet. Glöm fransk träskruv, glöm huvuden som knäcks.
Kenneth FVerifierad köpare
för 2 år sedantycker den var närmast perfekt för mitt ändamål.
+ Självborrande
- skallen något rå
AndreasVerifierad köpare
för 2 år sedanRiktigt bra skruv +++++
Mikael MVerifierad köpare
för 4 år sedanRiktigt bra och enkelt att använda. Viktigt bara att man använder en ordentlig skruvdragare av proffsmodell.
+ Lättanvänd och kräver ingen förkortning.
- Behöver proffsmaskinen för att skruva in dessa.
CarlVerifierad köpare
för 6 år sedanRiktigt bra kvalitetsskruv! Obegripligt att de är så sällsynta ute i handeln..
Egenskaper
| Varumärke | Jetting Screws |
| Art.Nr. | 811050 |
| Dimension | 10 x 50 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Längd | 50 mm |
| Antal | 100 st/frp |
| Ytbehandling | Zincotech Ag |
| Bits/Hylsa | Hylsa 13 mm |
| Typ | Träskruv |
| EAN-nr | 7393940022137 |

