Träskruv Jetting Screws TFT Jetting UTV4x30 mm, Antal: 300 st, Gänglängd: 18 mm, Plastask
189 kr/frp
175 kr/frpSänkt pris!
Vald variant
Dimension:
4x30 mm
Utförande:
Gänglängd: 18 mm, Plastask

TFT Jetting UTV
4x30 mm, Antal: 300 st, Gänglängd: 18 mm, Plastask
175 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Jetting ScrewsBeskrivning
TFT Jetting Screws Utvändig.
Utvändig TFT Jettingskruv är en patenterad träskruv med sänkhuvud. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna. Detta ger följande egenskaper: Djupare gänga och spår än normal träskruv, lägre moment vid indragning än normal träskruv, minskad risk för sprickbildning i trä och minskad iskruvningstid.
Recensioner
Michael WVerifierad köpare
för 1 år sedanBra skruv, men kräver en stark skruvdragare
+ Lång med bra skalle
- Kräver stark skruvdragare
BenoljaVerifierad köpare
för 4 år sedanSe skillnaden i skaftlängd mellan V/S/B byggskruv o en vanlig skruv. V/S/B kan med sin längre skaftlängd dra ihop 2” reglar utan att skallen tränger ned i träet. Det senare kallas att Timella från ett TVpgm. Jag beställde ett par askar 6x100 o 6x90 o de kom fraktfritt på direkten.
+ Bästa skruvsort jag hittat
- Kartongen är i smart att skaka fram men i papp som mjuknar i regn
Egenskaper
| Varumärke | Jetting Screws |
| Art.Nr. | P4704030 |
| Dimension | 4x30 mm |
| Utförande | Gänglängd: 18 mm, Plastask |
| Diameter | 4 mm |
| Längd | 30 mm |
| Antal | 300 st/frp |
| Ytbehandling | Zincotech Au |
| Bits/Hylsa | TX 20 |
| Typ | Träskruv |
| EAN-nr | 7393940036738 |

