Träskruv Jetting Screws Wafer Jetting UTV10x140 mm, Antal: 50 st
496 kr/frp
Se priset!
Vald variant
Dimension:
10x140 mm

Wafer Jetting UTV
10x140 mm, Antal: 50 st
496 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Jetting ScrewsBeskrivning
Wafer Jetting Screws Utvändig.
Utvändig Wafer Jettingskruv är en patenterad träskruv med plant huvud. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna. Detta ger följande egenskaper: Montage utan förborrning, högre hållfasthet än normal träskruv, lägre moment vid idragning än normal träskruv, minskad risk för sprickbildning i trä och minskad iskruvningstid.
Egenskaper
| Varumärke | Jetting Screws |
| Art.Nr. | 8210140 |
| Dimension | 10x140 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Längd | 140 mm |
| Antal | 50 st/frp |
| Ytbehandling | Zincotech Ag |
| Bits/Hylsa | TX 40 |
| Typ | Träskruv |
| EAN-nr | 7393940034765 |

