Takpannespik Gunnebo Fastening 316/A42,3x45 mm 500 st
905 kr/frp
Vald variant
Utförande:
2,3x45 mm 500 st

316/A4
2,3x45 mm 500 st
905 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Takpannespik används till fastsättning av takpannor. Pannorna skall spikas, skruvas eller klamras minst två pannrader vid takfot gavlar och nock samt runt genomföringar. Vid taklutningar mellan 45° och 55° fästs var femte panna och vid taklutningar över 55° fästs samtliga pannor.
Varumärke
Gunnebo FasteningBeskrivning
Takpannespik används till fastsättning av takpannor. Pannorna skall spikas, skruvas eller klamras minst två pannrader vid takfot gavlar och nock samt runt genomföringar. Vid taklutningar mellan 45° och 55° fästs var femte panna och vid taklutningar över 55° fästs samtliga pannor.
Egenskaper
| Varumärke | Gunnebo Fastening |
| Art.Nr. | Z324405 |
| Utförande | 2,3x45 mm 500 st |
| Diameter | 2,3 mm |
| Längd | 45 mm |
| Antal (st/frp) | 500 st/frp |
| Produkttyp | Kamspik |
| Material | Rostfritt Stål AISI 316/A4 |
| EAN-nr | 7318473244054 |
