AlgRent Neudorff 3L Spray
349 kr
299 krSpara 14 %Kampanj
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

AlgRent är effektivt mot grönpåväxt och alger utomhus på gångar, terrasser, gravstenar och växthus. Bruksfärdig lösning för enkel applicering. Snabb effekt med långtidsverkan. Biologisk nedbrytbar, lämnar inga skadliga restämnen i naturen.
Varumärke
NeudorffBeskrivning
AlgRent är effektivt mot grönpåväxt och alger utomhus på gångar, terrasser, gravstenar och växthus. Bruksfärdig lösning för enkel applicering. Snabb effekt med långtidsverkan. Biologisk nedbrytbar, lämnar inga skadliga restämnen i naturen.
Egenskaper
| Varumärke | Neudorff |
| Art.Nr. | 31835 |
| Vikt | 3,28 kg |
| Färg | Grön |
| Produkttyp | Rengöring |
| Material | Plast PE/HDPE/LDPE |
| Användningsområde | DIY |
| Volym | 6,35 l |
| Vikt | 3,28 g |
| Djup | 120 mm |
| Höjd | 270 mm |
| Längd | 195 mm |
| Bredd | 120 mm |
| EAN-nr | 4005240191477 |

