Ultracolor Mapei Plus Fogmassa 5 kgSilver Grey
299 kr
Vald variant
Utförande:
111 Silver Grey 5 kg

Plus Fogmassa 5 kg
Silver Grey
299 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ultracolor Plus är en snabbtorkande och snabbhärdande, Fast-Track, polymerförstärkt, högpresterande, cementbaserad fogmassa. Vattenavvisande med DropEffekt och antimögel BioBlock-teknologi. Motverkar saltutfällningar. Till golv och väggar, både inomhus och utomhus. Fogbredd: 2 - 20 mm.
Varumärke
MapeiBeskrivning
Ultracolor Plus är en snabbtorkande och snabbhärdande, Fast-Track, polymerförstärkt, högpresterande, cementbaserad fogmassa. Vattenavvisande med DropEffekt och antimögel BioBlock-teknologi. Motverkar saltutfällningar. Till golv och väggar, både inomhus och utomhus. Fogbredd: 2 - 20 mm.
Recensioner
MadeleineVerifierad köpare
för 1 år sedanAlltid nöjd med Mapeis produkter 👍🏼 och snabb leverans.
Kaj JVerifierad köpare
för 1 år sedanBlev rekommenderad denna produkt fungerar bra
Jan SVerifierad köpare
för 2 år sedanLätt att arbeta med och kosistens blanda. Jag hade en äldre fog- massa, som jag använt på en tredjedel av golvet och fick Eran till att matcha perfekt. Mvh Jan Stendlert
Egenskaper
| Varumärke | Mapei |
| Art.Nr. | mape-6011105A |
| Utförande | 111 Silver Grey 5 kg |
| Vikt | 5 kg |
| Appliceringsyta | Golv/Vägg |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Typ | Fogmassa |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |

