Entrétak Designtak Easy Collection Bold SmallBold Svart Small, Silver Aluminium, BxH: 1500x250 mm
7 899 kr
7 399 krSänkt pris!Spara 500 kr
Vald variant
Bredd:
1500 mm
Färg Konsol:
Svart
Utförande:
Silver Aluminium

Easy Collection Bold Small
Bold Svart Small, Silver Aluminium, BxH: 1500x250 mm
7 399 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Skapa en välkomnande entré med ett snyggt skärmtak över ytterdörren, Easy Collection entrétak kommer ge ditt hus en personlig prägel som skydda er från väder och vind i många år.
Varumärke
DesigntakBeskrivning
Skapa en välkomnande entré med ett snyggt skärmtak över ytterdörren, Easy Collection entrétak kommer ge ditt hus en personlig prägel som skydda er från väder och vind i många år.
Börja med att välja färg på konsolen, finns i färgerna svart, silver och vit (se bilder ovan). Kombinera sedan konsolen med det utförande på takmaterial du önskar.Taken finns i aluminium och glas. Välj mellan färgerna svart, silver och vitt eller glastyperna klarglas, frostat glas och tonat glas.
Konsolerna till taket är tillverkade helt i rostfritt stål. Glaset är laminerat och härdat för bästa hållbarhet. Materialen som används ger entrétaken en lång livslängd med minimalt behov av underhåll. Taken har en garanti på 5 år.
Konsolerna till taket är tillverkade helt i rostfritt stål. Glaset är laminerat och härdat för bästa hållbarhet. Materialen som används ger entrétaken en lång livslängd med minimalt behov av underhåll. Taken har en garanti på 5 år.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Designtak |
| Art.Nr. | K011S-T022 |
| Bredd | 1500 mm |
| Färg Konsol | Svart |
| Utförande | Silver Aluminium |
| Höjd | 250 mm |
| Djup | 800 mm |
| Vikt | 14,5 kg |
| Material | Aluminium |
| Serie | Easy Collection |
| Typ | Entrétak |
| Max Snölast | 350 kg/m2 |




