Entrétak Designtak Easy Collection DeltaVit - Tonat Glas 5+5 mm, 2500x1000 mm
16 335 kr
Vald variant
Bredd:
2500 mm
Färg Konsol:
Vit
Utförande:
Tonat Glas
Höjd:
390 mm

Easy Collection Delta
Vit - Tonat Glas 5+5 mm, 2500x1000 mm
16 335 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Skapa en välkomnande entré med ett snyggt skärmtak över ytterdörren. Easy Collection entrétak kommer ge ditt hus en personlig prägel som skyddar er från väder och vind i många år.
Varumärke
DesigntakBeskrivning
Skapa en välkomnande entré med ett snyggt skärmtak över ytterdörren. Easy Collection entrétak kommer ge ditt hus en personlig prägel som skyddar er från väder och vind i många år.
Easy Collection Delta Small är Designtaks näst djupaste entrétak i glas. Med ett djup på 1000 mm skyddar du din dörr och fasad extra mycket. Med ett entrétak i glas får du ett bra ljusinsläpp och ett tak som smälter in snyggt i fasaden. Delta finns i olika längder och konsolerna finns i olika färger. Glasen är tillverkade i 10 mm laminerat säkerhetsglasglas. Konsolerna tillverkas i rostfritt stål som sedan pulverlackeras för en lång livslängd.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Designtak |
| Art.Nr. | CDS-90-TG-250X100 |
| Bredd | 2500 mm |
| Färg Konsol | Vit |
| Utförande | Tonat Glas |
| Höjd | 390 mm |
| Djup | 1000 mm |
| Vikt | 78 kg |
| Produkttyp | Entrétak |
| Material | Rostfritt/Glas |
| Serie | Easy Collection |
| Garanti | 5 år |
| Max Snölast | 350 kg/m² |




