Enkupig Takpanna Benders Hansa Obehandlad Naturröd
Pris/frp 7 740:-
43 kr/stSe priset!

Hansa Obehandlad Naturröd
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Specialtransport Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Benders Hansa falsat lertegel i naturrött med rundad framkant är en modern utveckling av den klassiska strängpressade 1-kupiga tegelpannan. Pannan är lättlagd, tät och ekonomisk vilket gör att den alltid är ett alternativ för dig som vill ha det lilla extra på ditt hus. Åtgång: ca 14 st/m2.
Varumärke
BendersBeskrivning
Benders Hansa falsat lertegel i naturrött med rundad framkant är en modern utveckling av den klassiska strängpressade 1-kupiga tegelpannan. Pannan är lättlagd, tät och ekonomisk vilket gör att den alltid är ett alternativ för dig som vill ha det lilla extra på ditt hus. Åtgång: ca 14 st/m2.
Pannan är obehandlad och har en matt yta.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Priset är i styck men säljs i förpackning om 180 st/pall. Priset räknas om automatiskt när du väljer antal.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Priset är i styck men säljs i förpackning om 180 st/pall. Priset räknas om automatiskt när du väljer antal.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | H10024 |
| Serie | Hansa |
| Färg | Naturröd |
| Enhet | Halvpall |
| Yta | Obehandlad |
| Material | Lertegel |
| Längd | 425 mm |
| Bredd | 260 mm |
| Antal (st/pall) | 180 st/pall |
| Antal | 14 st/m2 |
| Antal (m2/frp) | 6 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 180 st/frp |
| Vikt | 2,8 kg/st |
| Bygglängd | 320-345 mm |
| Nyans | Röd |
| Kuptyp | Enkupig |
| Utförande | Rundad framkant |
| Max Läktavstånd | 320-345 mm |
| Produkttyp | Takpanna |
| Bygghöjd | 95 mm |
| Byggbredd | 210 mm |
| Minsta taklutning | 14 ° |
| EAN-nr | 7340018155402 |
