Gavelpanna Benders 110 Palema Struktur
fr.107 kr
Se priset!
Välj variant

110 Palema Struktur
107 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
BendersBeskrivning
Benders Struktur gavelpanna 110 mm ersätter vindskiva. Passar till Palema takpannor.
Bender Struktur är en spännande ytbehandling som inte liknar någon annan. Här blandas krossat och infärgat stenmaterial i Benderit för att skapa en knottrig yta. Ytan gör att snön hänger kvar längre på taket och tyngden fördelar sig mer jämnt på huset. En favorit i snörika områden!
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Serie | Palema |
| Färg | Mellangrå, Röd, Svart, Tegelröd |
| Enhet | Styck |
| Yta | Struktur |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Antal (st/pall) | 54 st/pall |
| Vikt | 5,7 kg/st |
| Bygglängd | 375 mm |
| Byggbredd | 295 mm |
| Max Läktavstånd | 312-375 mm |
| Produkttyp | Gavelpanna |
| Nyans | Grå, Röd, Svart |
| Utförande | Höger, Vänster |

