Gavelpanna Benders 88 Palema YtbehandladGrön, Höger
85 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Grön
Utförande:
Höger

88 Palema Ytbehandlad
Grön, Höger
85 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
BendersBeskrivning
Benders ytbehandlad gavelpanna 88 mm ersätter vindskiva. Passar till Palema takpannor.
Benders ytbehandlade takpannor är i grunden genomfärgade takpannor med Benderit ytbehandling för att ytterligare framhäva färgen på taket. Ytbehandlingen är speciellt framtagen för att appliceras på betongtakpannor och har en mycket lång livslängd. Benderit är en egenutvecklad och producerad färg vilket säkerställer högsta kvalité. Alla produkter ytbehandlas 2 gånger.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | 041223 |
| Serie | Palema |
| Färg | Grön |
| Enhet | Styck |
| Yta | Blank |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Antal (st/pall) | 54 st/pall |
| Vikt | 5,7 kg/st |
| Nyans | Grön |
| Utförande | Höger |
| Bygglängd | 375 mm |
| Byggbredd | 295 mm |
| Max Läktavstånd | 335-375 mm |
| Produkttyp | Gavelpanna |
| EAN-nr | 7340018120981 |

