Halvpanna Benders Tvilling Ytbehandlad
fr.68 kr
Se priset!
Välj variant

Tvilling Ytbehandlad
68 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Benders Halvpanna Tvilling används för läggning i de fall takbredden ej sammanfaller med byggbredden för ett visst antal normalpannor och vid takskärningar. Passar till takpannor Tvilling.
Varumärke
BendersBeskrivning
Benders Halvpanna Tvilling används för läggning i de fall takbredden ej sammanfaller med byggbredden för ett visst antal normalpannor och vid takskärningar. Passar till takpannor Tvilling.
Pannan har kristallengoberad behandling med medelglans.
Benders tillbehör i lertegel ger huset dess slutgiltiga utseende. Med samma vackra yta på tillbehören och säker förpackning är detta kronan på verket. Många tillbehör underlättar dessutom läggningen och kortar montagetiden.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Säljs i förpackning om fyra takpannor.
Benders tillbehör i lertegel ger huset dess slutgiltiga utseende. Med samma vackra yta på tillbehören och säker förpackning är detta kronan på verket. Många tillbehör underlättar dessutom läggningen och kortar montagetiden.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Säljs i förpackning om fyra takpannor.
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Serie | Tvilling |
| Färg | Grafit, Nötbrun, Titansvart |
| Enhet | Styck |
| Yta | Blank |
| Material | Lertegel |
| Längd | 365 mm |
| Bredd | 222 mm |
| Antal (st/pall) | 256 st/pall |
| Vikt | 2,4 kg/st |
| Byggbredd | 172 mm |
| Kuptyp | Tvåkupig |
| Produkttyp | Halvpanna |
| Nyans | Brun, Grå, Svart |
