Platt Halvpanna Benders Carisma Obehandlad
82 kr
Se priset!

Carisma Obehandlad
82 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bender Halvpanna Carisma Grafit levereras komplett, med höger- och vänsterplatta. Plattan delas enkelt på mitten med ett lätt slag. Passar till takpannor Carisma.
Varumärke
BendersBeskrivning
Bender Halvpanna Carisma Grafit levereras komplett, med höger- och vänsterplatta. Plattan delas enkelt på mitten med ett lätt slag. Passar till takpannor Carisma.
Bender obehandlade takpanna är en helt genomfärgad takpanna utan ytbehandling. Materialet består av sand, cement och järnoxid. Järnoxiden ger takpannan dess optiska färg. En obehandlad takpanna får ofta en naturlig kalkutfällning på ytan första åren för att därefter mogna till sin naturliga färg. En obehandlad panna blir vackrare med åren.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | C21201 |
| Serie | Carisma |
| Färg | Grafit |
| Enhet | Styck |
| Yta | Obehandlad |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 140 mm |
| Antal | 105 st/pall |
| Vikt | 4 kg/st |
| Nyans | Grå |
| Kuptyp | Platt |
| Utförande | Höger/Vänster |
| Typ | Halvpanna |
| Bygglängd | 310-350 mm |
| Byggbredd | 125 mm |
| EAN-nr | 7340018152586 |
