Platt Halvpanna Benders Carisma YtbehandladGranit
80 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Granit

Carisma Ytbehandlad
Granit
80 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bender Halvpanna Carisma levereras komplett, med höger- och vänsterplatta. Plattan delas enkelt på mitten med ett lätt slag. Passar till takpannor Carisma.
Varumärke
BendersBeskrivning
Bender Halvpanna Carisma levereras komplett, med höger- och vänsterplatta. Plattan delas enkelt på mitten med ett lätt slag. Passar till takpannor Carisma.
Benders ytbehandlade takpannor är i grunden genomfärgade takpannor med Benderit ytbehandling för att ytterligare framhäva färgen på taket. Ytbehandlingen är speciellt framtagen för att appliceras på betongtakpannor och har en mycket lång livslängd. Benderit är en egenutvecklad och producerad färg vilket säkerställer högsta kvalité. Alla produkter ytbehandlas 2 gånger.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | C21221 |
| Serie | Carisma |
| Färg | Granit |
| Enhet | Styck |
| Yta | Blank |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 140 mm |
| Antal | 105 st/pall |
| Vikt | 4 kg/st |
| Nyans | Grå |
| Byggbredd | 125 mm |
| Bygglängd | 310-350 mm |
| Kuptyp | Platt |
| Utförande | Höger/Vänster |
| Typ | Halvpanna |
| EAN-nr | 7340018152593 |
