Nockanslutningspanna Gavel Benders Tvilling Obehandlad
fr.539 kr
Se priset!
Välj variant

Tvilling Obehandlad
539 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Nockanslutningspanna Gavel Falsat lertegel Tvilling är viktigt så att utrymmet mellan takpannorna och underlagstaket uppfyller alla krav på ventilation. Särskilt utsatt är nocken. Där ska det vara både tätt och ventilerat. Därför rekommenderas nockanslutningspanna.
Varumärke
BendersBeskrivning
Nockanslutningspanna Gavel Falsat lertegel Tvilling är viktigt så att utrymmet mellan takpannorna och underlagstaket uppfyller alla krav på ventilation. Särskilt utsatt är nocken. Där ska det vara både tätt och ventilerat. Därför rekommenderas nockanslutningspanna.
Det är även möjligt att använda nock- och valmtätningsrulle men vid takvinkel över 40 grader rekommenderas endast användning av nockanslutningspanna.
Pannan är obehandlad och har en matt yta.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Pannan är obehandlad och har en matt yta.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Serie | Tvilling |
| Färg | Naturröd |
| Enhet | Styck |
| Yta | Obehandlad |
| Längd | 365 mm |
| Bredd | 224 mm |
| Vikt | 4 kg/st |
| Byggbredd | 214 mm |
| Nyans | Röd |
| Produkttyp | Nockanslutningspanna |
| Utförande | Höger, Vänster |
