Nockanslutningspanna Gavel Benders Tvilling Ytbehandlad
fr.509 kr
Se priset!
Välj variant

Tvilling Ytbehandlad
509 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Nockanslutningspanna Gavel Falsat lertegel Tvilling är viktigt så att utrymmet mellan takpannorna och underlagstaket uppfyller alla krav på ventilation. Särskilt utsatt är nocken. Där ska det vara både tätt och ventilerat. Därför rekommenderas nockanslutningspanna.
Varumärke
BendersBeskrivning
Nockanslutningspanna Gavel Falsat lertegel Tvilling är viktigt så att utrymmet mellan takpannorna och underlagstaket uppfyller alla krav på ventilation. Särskilt utsatt är nocken. Där ska det vara både tätt och ventilerat. Därför rekommenderas nockanslutningspanna.
Pannan har en kristallengoberad behandling med matt glans.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | H41280B |
| Serie | Tvilling |
| Färg | Grafit, Nötbrun, Titansvart |
| Enhet | Styck |
| Yta | Blank |
| Längd | 365 mm |
| Bredd | 224 mm |
| Vikt | 4 kg/st |
| Typ | Nockanslutningspanna |
| Byggbredd | 214 mm |
| Nyans | Brun, Grå, Svart |
| Utförande | Höger, Vänster |
