Tvåkupig Pultpanna Benders Över Palema Candor
fr.319 kr
Se priset!
Välj variant

Över Palema Candor
319 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
BendersBeskrivning
Pultpanna Candor ersätter nockpanna vid pulttak. Passar till Palema.
Benders Candor takpanna är i grunden en genomfärgad takpanna med ett lager Benderit ytbehandling och ett lager Candorfärg. Benderit är speciellt framtagen för att appliceras på betongtakpannor och har en mycket lång livslängd. Benderit är en egenutvecklad och producerad färg vilket säkerställer högsta kvalité. Ytbehandling Candor är en hård och blank ytbehandling och plattan blir därmed mer motståndskraftig mot naturens krafter. Candor är mer slitstark och får tack vare detta en längre estetisk livslängd. Den har en hårdare yta och är därmed mer motståndskraftig mot alg- och mosspåväxt.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | 041880B |
| Serie | Palema |
| Färg | Kastanjebrun, Mellangrå, Olivgrön, Svart, Tegelröd, Terracottaröd |
| Enhet | Styck |
| Yta | Blank |
| Material | Betong |
| Längd | 400 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Vikt | 5,2 kg/st |
| Kuptyp | Tvåkupig |
| Typ | Pultpanna |
| Nyans | Brun, Grå, Grön, Röd, Svart |

