Vägg- och Takanslutning Benders 300 mm
fr.1 109 kr
Välj variant

300 mm
1 109 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vägg och Takanslutning Benders 300 mm används för tätning mot vägg vid pulttak eller liknande. Kantklistras en sida. Levereras med 4 st/kartong. Passar till Hansa, Tvilling och Strängpressat Lertegel.
Varumärke
BendersBeskrivning
Vägg och Takanslutning Benders 300 mm används för tätning mot vägg vid pulttak eller liknande. Kantklistras en sida. Levereras med 4 st/kartong. Passar till Hansa, Tvilling och Strängpressat Lertegel.
Benders handelsvaror är speciellt framtagna för våra produkter och anpassade efter de regler som gäller i Sverige och Europa avseende infästning, tätning och utsmyckning av tak.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | 091820B |
| Serie | Universal |
| Färg | Ljusgrå, Svart, Tegelröd |
| Enhet | Styck |
| Material | Aluminium |
| Bredd | 300 mm |
| Vikt | 1,3 kg |
| Typ | Vägg och Takanslutning |
| Längd | 5 m |
