Takpanna Monier Vittinge Klassisk T11 Naturröd
Pris/frp 3 744:-
26 kr/stSe priset!

Vittinge Klassisk T11 Naturröd
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Tvåkupig klassisk tegelpanna. Har unik färg och ytstruktur. Vittinge passar bra för renovering eller nybyggnad i traditionell stil. Ett taktegel med mycket lång livslängd som bara blir vackrare med åren.
Varumärke
MonierBeskrivning
Tvåkupig klassisk tegelpanna. Har unik färg och ytstruktur. Vittinge passar bra för renovering eller nybyggnad i traditionell stil. Ett taktegel med mycket lång livslängd som bara blir vackrare med åren.
Säljs endast i halvpall 144 st eller i helpall 288 st
Tätt Tak Garanti:
Moniers ”Tätt Tak-Garanti” innebär att vi garanterar att ditt nya tak håller tätt i minst 15 år. För att garantin ska gälla krävs att du använt dig av våra produkter och att dessa är monterade enligt våra monteringsanvisningar. Se mer information i Checklistan (PDF).
Tätt Tak Garanti:
Moniers ”Tätt Tak-Garanti” innebär att vi garanterar att ditt nya tak håller tätt i minst 15 år. För att garantin ska gälla krävs att du använt dig av våra produkter och att dessa är monterade enligt våra monteringsanvisningar. Se mer information i Checklistan (PDF).
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Monier |
| Art.Nr. | 10005108 |
| Serie | Vittinge |
| Färg | Naturröd |
| Enhet | Styck |
| Yta | Obehandlad |
| Material | Lertegel |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 266 mm |
| Antal | 288 st/pall |
| Vikt | 30,8 kg/m2 |
| Antal | 6 st/frp |
| Vikt | 2,8 kg/st |
| Nyans | Röd |
| Kuptyp | Tvåkupig |
| Typ | Takpanna |
| Bygghöjd | 60 mm |
| Bygglängd | 375 mm |
| Byggbredd | 240 mm |
| Max Läktavstånd | 375 mm |
| Minsta taklutning | 22 ° |

