Luftningspanna Benders Palema Brilliant
fr.352 kr
Se priset!
Välj variant

Palema Brilliant
352 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Luftningspanna Benders Palema Brilliant är en panna som används för luftning av undertaket. Ventilationen under taket är viktig. Med luftningspannor förbättras den avsevärt. Utluftningsarea ca 14 cm2.
Varumärke
BendersBeskrivning
Luftningspanna Benders Palema Brilliant är en panna som används för luftning av undertaket. Ventilationen under taket är viktig. Med luftningspannor förbättras den avsevärt. Utluftningsarea ca 14 cm2.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Serie | Palema |
| Färg | Koppar, Skiffer |
| Yta | Blank |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Enhet | Styck |
| Minsta taklutning | 14 ° |
| Bygghöjd | 75 mm |
| Byggbredd | 300 mm |
| Bygglängd | 375 mm |
| Max Läktavstånd | 310-375 mm |
| Antal (st/pall) | 36 st/pall |
| Vikt | 5,1 kg/st |
| Nyans | Grå/Svart, Röd/Brun |
| Produkttyp | Ventilationspanna |
