Luftningspanna Benders Palema CandorMellangrå
357 kr
Vald variant
Färg:
Mellangrå

Palema Candor
Mellangrå
357 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Luftningspanna Benders Palema Candor är en panna som används för luftning av undertaket. Ventilationen under taket är viktig. Med luftningspannor förbättras den avsevärt. Utluftningsarea ca 14 cm2.
Varumärke
BendersBeskrivning
Luftningspanna Benders Palema Candor är en panna som används för luftning av undertaket. Ventilationen under taket är viktig. Med luftningspannor förbättras den avsevärt. Utluftningsarea ca 14 cm2.
Övrigt:
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
-Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | 056088 |
| Serie | Palema |
| Färg | Mellangrå |
| Yta | Blank |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Enhet | Styck |
| Nyans | Grå |
| Bygghöjd | 75 mm |
| Byggbredd | 300 mm |
| Minsta taklutning | 14 ° |
| Antal (st/pall) | 36 st/pall |
| Vikt | 5,1 kg/st |
| Bygglängd | 375 mm |
| Max Läktavstånd | 310-375 mm |
| Produkttyp | Ventilationspanna |
| EAN-nr | 7340018180008 |
