Kanalplast Plastmo TwinLite Klar 16 mm
fr.3 285 kr
Välj variant

TwinLite Klar 16 mm
3 285 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Väljer du Plastmo uterumstak av kanalplast är du garanterad enkel montering, elegant design och kanalplasttak tillverkade i hög kvalitet.
Varumärke
PlastmoBeskrivning
Väljer du Plastmo uterumstak av kanalplast är du garanterad enkel montering, elegant design och kanalplasttak tillverkade i hög kvalitet.
Släpp in ljuset i ett vackert uterum eller forläng sommaren med en varm vinterträdgård. TwinLite är det perfekta kanaltaket for dig som vill njuta av dagsljuset och den härliga innemiljön året runt. Det är viktigt att takets utseende passar in med husets design och arkitektur.
Plastmo erbjuder 10 års garanti på TwinLite Kanaltak.
Plastmo erbjuder 10 års garanti på TwinLite Kanaltak.
Recensioner
MartinVerifierad köpare
för 3 veckor sedanRecension: Bra kvalitet på kanalplasten, stabil och lätt att arbeta med. Tänk på att tätband inte ingår, så det måste köpas separat. I övrigt fungerar produkten mycket bra. Fördel: Stabil och lätt att montera Nackdel: Tätband ingår inte
Egenskaper
| Varumärke | Plastmo |
| Längd | 3000, 3600, 4200, 4800, 6000 mm |
| Bredd | 980, 1190 mm |
| Tjocklek | 16 mm |
| Serie | TwinLite |
| Färg | Klar |
| Material | Polykarbonat |
| U-Värde | 2,1 |
| Ljustransmission | 68 % |
| Tålighet | -30 °C till 115 °C |
| Produkttyp | Kanalplast |

