Köksspis Kaminexperten Okonom 85
fr.21 764 kr
Se priset!
Välj variant

Okonom 85
21 764 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

I många äldre hus var köksspisen den centrala punkten som höll hela huset varmt. De gamla gjutjärnsspisarna kom i bruk mot slutet av 1800-talet och murades ofta in i en redan befintlig eldstad. Vår köksspis ger omedelbar värme och fungerar bra till all sorts matlagning och effektiv uppvärmning. Den har även bra konvektion och sprider värmen i bostaden väl. Spisen leveras med vänster eller höger rökutgång.
Varumärke
KaminexpertenBeskrivning
I många äldre hus var köksspisen den centrala punkten som höll hela huset varmt. De gamla gjutjärnsspisarna kom i bruk mot slutet av 1800-talet och murades ofta in i en redan befintlig eldstad. Vår köksspis ger omedelbar värme och fungerar bra till all sorts matlagning och effektiv uppvärmning. Den har även bra konvektion och sprider värmen i bostaden väl. Spisen leveras med vänster eller höger rökutgång.
OBS! Bilden visar vänster rökutgång.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kaminexperten |
| Bredd | 850 mm |
| Utförande | Höger, Vänster |
| Höjd | 850 mm |
| Modell | Utan sidoglas |
| Färg | Vit |
| Anslutning | Bak- och toppansluten, sidoanslutning |
| Djup | 650 mm |
| Energieffektivitet | A |
| Material | Stål/gjutjärn |
| Produkttyp | Köksspis |
| Vikt | 140 kg |
| Effekt för Medeltemp | 8 kW |
