Gasolkamin Sunwind Miniflame Svart Portabel Gasolvärmare

Miniflame Svart Portabel Gasolvärmare

Beskrivning
- Kan hängas på väggen eller stå på golvet
- Effekt (W): 630 - 1550
- Strålvärme
- Snabb uppvärmning
- Piezotändning
- Med tändsäkring och CO2-säkring
- Levereras utan regulatorset
- Förbrukning (max): 118 g/h
Fördelar: Gasolkamin Sunwind Miniflame Svart Portabel Gasolvärmare
- Snabb och effektiv uppvärmning
- Portabel och flexibel placering
- Inbyggd säkerhetsfunktioner
Recensioner
Jag köpte en kamin som gav precis den mängd värme som behövdes från en kaminplats optimalt anpassad till kaminens mått.
Använt kaminen i jakt kojan och den är fantastisk. Liten o smidig. Bra värme. Nästan ljudlös. Aningen svårtänd när den e kall men en tändare löser det problemet. Grymt köp.
Jag har testat många små kaminer denna vär det bästa för min jaktkoja mycket nöjd
Efter 4 användningen så är den svår tänd . Man för böja på ena tänd tråden
Fungerar som väntat, möjligen lite för högt ljud (ett fräsande ljud från lågan) innan den dlir riktigt varm.
liten .o passar där den ska passa .
Liten och smidig, ger bra värme i våran gamla husbil, behövde bara ställa den på första läget ca 600 w. Bara att se till att ventilationen är tillräcklig.
Egenskaper
| Varumärke | Sunwind |
| Art.Nr. | 425150 |
| Färg | Svart |
| Effekt | 1,6 kW |
| Typ | Gasolkamin |
| Djup | 15 cm |
| Höjd | 30 cm |
| Längd | 40 cm |
| Vikt | 2,7 kg |
| Bredd | 15 cm |
| EAN-nr | 7028640024395 |
