Elelement Adax Clea H KWT WiFi Vit
Rek. pris 2 219 kr
fr.1 628 kr
Se priset!
Välj variant

Clea H KWT WiFi Vit
1 628 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Element Adax Clea H KWT WiFi är ett element med glasfront är utrustad med automatisk överhettningsskydd och vädringsskydd.
Varumärke
AdaxBeskrivning
Element Adax Clea H KWT WiFi är ett element med glasfront är utrustad med automatisk överhettningsskydd och vädringsskydd.
Sänk dina energikostnader genom att börja använda Adax´s nya Clea elelement med WiFi, genom en enkel användning av sänkprogrammet i WiFi-appen. Produkten kan snabbt anslutas till ditt befintliga WiFi-nätverk och bli en del av ditt smarta hem. Inga abonnemangskostnader tillkommer. Du kan också betjäna Clea WiFi lokalt på elementens termostat utan att använda WiFi. Elementet Adax Clea H KWT med WiFi och glasfront finns i olika färger och storlekar.
Övrigt
5 års garanti.
Dubbel isolerad (Cl. II).
Stänksäker (IP 24) vid fast installation.
Härdad glasfront som finns i två olika färger.
Automatiskt överhettningsskydd och vädringsskydd.
Kan också betjänas lokalt på elementens termostat utan användning av WiFi.
Elementet kan endast kopplas upp via Wifi med 2,4 GHz och WP2A under installation.
Levereras med sladd (längd 1,3 m) och stickpropp.
Väggfäste ingår.
Övrigt
5 års garanti.
Dubbel isolerad (Cl. II).
Stänksäker (IP 24) vid fast installation.
Härdad glasfront som finns i två olika färger.
Automatiskt överhettningsskydd och vädringsskydd.
Kan också betjänas lokalt på elementens termostat utan användning av WiFi.
Elementet kan endast kopplas upp via Wifi med 2,4 GHz och WP2A under installation.
Levereras med sladd (längd 1,3 m) och stickpropp.
Väggfäste ingår.
Dokument
Recensioner
Mikael Verifierad köpare
för 6 år sedanVäldigt fina element, stilrena och ger en väldigt behaglig värme. Plus med WiFi som var lätt att rigga. tips tänk på att slå av andra element när du kopplar upp....
+ WiFi
Rickard LVerifierad köpare
för 7 år sedanFungerar utmärkt i allrummet. Har inte provat med Wifi ännu.
+ Var väldigt lätt att montera.
Josefine E BVerifierad köpare
för 7 år sedanLätta att montera. Smidiga och snygga element
Egenskaper
| Varumärke | Adax |
| Art.Nr. | 810041A |
| Bredd | 606, 676, 760, 850, 1024 mm |
| Höjd | 340 mm |
| Effekt | 400, 600, 800, 1000, 1200 W |
| Spänning | 230 V |
| Stickpropp | Ja |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Nej |
| Färg | Vit |
| IP-Klassning | IP24 |
| Serie | Clea WiFi |
| Montering | Väggmontering |
| Garanti | 5 år |
| Material | Metall/Glas |
| Typ | Element |
| Djup | 88 mm |
| WiFi | Ja |










