Elelement Ensto Beta-EP
fr.3 039 kr
fr.1 979 krSpara 35 %Kampanj
Välj variant

Beta-EP
1 979 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
EnstoBeskrivning
Element Ensto Beta-EP är en radiator med elektronisk termostat och sladd/stickpropp.
Inställningsskala 5-30 ºC Temperatursänkning 5 ºC från det inställda värdet. Yttemperaturen mindre än 60ºC. Automatiskt överhettningsskydd. IP21, Klass II. 230V. Effekt 250W-2000W, höjd 389mm. Ytan 85 mm från väggen.
Energieffektivitet
Elradiatorer reagerar snabbt på temperaturförändringar och värmer i första hand inomhusluften och inte omgivande byggkonstruktioner.
Smart kontroll
Enstos kontrollsystem ger dig möjligheten att styra dina radiatorer via mobiltelefonens Bluetooth. Dessutom går det att justera termostaten med klassiskt vred.
Säkerhet
Tack vare den låga yttemperaturen och överhettningsskyddet som finns i alla Enstos radiatorer är de bland de säkraste värmekällorna du kan hitta på marknaden.
Ensto Värmekontroll (App)
- Temperaturstyrning
- Kalender inställningar
- Semesterinställningar
- Temporärainställningar
- Scheman
- Energiberäkning
- Trådlös kontroll av parallella radiatorer (max 10st)
Energieffektivitet
Elradiatorer reagerar snabbt på temperaturförändringar och värmer i första hand inomhusluften och inte omgivande byggkonstruktioner.
Smart kontroll
Enstos kontrollsystem ger dig möjligheten att styra dina radiatorer via mobiltelefonens Bluetooth. Dessutom går det att justera termostaten med klassiskt vred.
Säkerhet
Tack vare den låga yttemperaturen och överhettningsskyddet som finns i alla Enstos radiatorer är de bland de säkraste värmekällorna du kan hitta på marknaden.
Ensto Värmekontroll (App)
- Temperaturstyrning
- Kalender inställningar
- Semesterinställningar
- Temporärainställningar
- Scheman
- Energiberäkning
- Trådlös kontroll av parallella radiatorer (max 10st)
Egenskaper
| Varumärke | Ensto |
| Bredd | 450, 590, 720, 850, 1120, 1520 mm |
| Höjd | 390 mm |
| Effekt/prestanda | 250, 500, 750, 1000, 1500, 2000 W |
| Spänning | 230 V |
| Stickpropp | Ja |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Nej |
| Färg | Vit |
| IP-Klassning | IP21 |
| Djup | 56 mm |
| Material | Metall |
| Produkttyp | Elradiator |
| Vikt | 2,6, 7,9, 3,21, 3,93, 4,58, 6,01 kg |

