Elelement Purmo LVI Yali Comfort1300x500x82 mm 230 V

LVI Yali Comfort
1300x500x82 mm 230 V

Beskrivning
- Oljefylld radiator med vegetabilisk olja.
- Frostskydd (7˚C).
- Tillverkad av hållfast stål av högsta kvalitet.
- Beständig vit epoxylackering (Vit RAL 9016).
- Kan anslutas till trådbunden extern klocka.
- Enkel att använda, snabb uppvärmning och jämn temperatur på hela ytan.
- System för låsning av fästanordning.
- Luktfri, tyst och ej allergiframkallande.
- Radiatorerna har konvektorplåt och levereras för högermontage
Termostat
- Avancerad termostat med exakt reglering. Flera temperatursänkningsmöjligheter: 3,5˚C–15˚C.
- På radiatorn är ett kablage med ”plug-in kontakt” monterat för sammankoppling av radiator och bifogad väggdosa.
Ingår
Levereras med väggkonsoler och skruv för fast montage.
OBS! Måste installeras av behörig elektriker.
Dokument
Recensioner
Som jag tänkt.
Fungerar jättebra, och så är dom snygga😁
Lika bra som de jag köpt tidigare
LVI Yali är det kvalitetsmässigt bästa elelementet på marknaden. Sedan sju år har vi sex stycken av dessa i vårt hus. De ger skön värme och fungerar utmärkt. De kan rekommenderas till framtida köpare.
Ett snyggt element förhöjde rummets stil och elegans. Jätte snyggt.Toppen
Leverans som planerat, funkade fint
Bra och prisvärda produkter, snabb leverans
Har precis installerat radiatorn, så svårt att ge en recension Beställt radiator med samma namn tidigare men upplever att det inte är likadant
Jag fick tips om att LVI element är hög kvalite´t
Har tidigare erfarenhet av LVI:s produkter och funktion. Så valet var lätt.
Oljebaserat, standardutsende. Rekommenderades av min elektriker.
Ett riktigt bra element med en jämn värme, lätt att ställa in men lite liten text i bruksanvisningen. Enkelt att montera på vägg.
denna produkt jag har köpt på nätet är en kvalitetsprodukt även mycket ekonomiskt att använda
Utmärkt funktion, lätt att manövrera, snyggt utseende, lagom format
toppen bra element har fler isamma serie. fungerar utmärkt
Köpte ett par små 500W element. Formatet gjorde att det passade in perfekt där jag tänkt. Håller en jämn temperatur. Fler inställnings möjligheter än andra fabrikat. Helnöjd!
Nöjd med produkten som jag även tidigare har köpt.
Bra och lätta att ställa in. Bra storlek med hög Watt om man har litet utrymme att hänga dom på.
Förefaller fungera bra. Har aldrig någonsin haft ett el element tidigare, så har inga referenser där. Mjuk & trevlig värme tycker jag.
Bra och prisvärda radiatorer, lättmonterade (av elektrikern).
LVI är marknadsledande och bra radiatorer
Egenskaper
| Varumärke | PURMO |
| Art.Nr. | FE3110501301ASI0 |
| Bredd | 1300 mm |
| Utförande | Oljefyllt |
| Höjd | 500 mm |
| Effekt | 1250 W |
| Spänning | 230 V |
| Stickpropp | Nej |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Ja |
| Färg | Vit |
| IP-Klassning | IP21 |
| Serie | LVI Yali |
| Montering | Väggmontering |
| Material | Stål |
| Djup | 82 mm |
| Vikt | 23 kg |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 6438257448384 |



