Elelement Nobö Front SLAVF4
Rek. pris 2 315 kr
fr.1 783 kr
Se priset!
Välj variant

Front SLAVF4
1 783 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Nobö Front Slav är den nya klassiska radiatorn som har en förbättrad luftgenomströmning som ger en optimal uppvärmning. Den nya Nobö NFKX är termostatlös och används vid överordnad styrning av t.ex. kontaktor. Som alla andra Nobö modeller har den släta, avrundade sidor och låg yttemperatur som gör den till ett tryggt val för hela familjen.
Varumärke
NoböBeskrivning
Nobö Front Slav är den nya klassiska radiatorn som har en förbättrad luftgenomströmning som ger en optimal uppvärmning. Den nya Nobö NFKX är termostatlös och används vid överordnad styrning av t.ex. kontaktor. Som alla andra Nobö modeller har den släta, avrundade sidor och låg yttemperatur som gör den till ett tryggt val för hela familjen.
Nobö Front har avrundade hörn och låg yttempereratur vilket gör den extra säker.
OBS! Måste installeras av behörig elektriker.
OBS! Måste installeras av behörig elektriker.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nobö |
| Bredd | 525, 625, 725, 1025 mm |
| Utförande | Elradiator |
| Höjd | 400 mm |
| Effekt | 500, 750, 1000, 1500 W |
| Spänning | 230 V |
| Stickpropp | Ja |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Nej |
| Färg | Vit |
| IP-Klassning | IP24 |
| Effekt/prestanda | 1000 kW |
| Serie | Front |
| Montering | Väggmontering |
| Djup | 90 mm |
| Material | Stål |
| Typ | Element |
| WiFi | Nej |
| Effekt/prestanda | 500, 750, 1000, 1500 W |
