Elelement Nobö Top ECOT4
fr.1 590 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Top ECOT4
1 590 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Nobö Top har med dess specialdesignade luftgenomströmning som ger en optimal värmefördelning satt en ny standard inom elradiatorer. Nobö är kända för marknadens mest noggranna och stabila termostater, något som ger en jämn och behaglig värme även vid snabba temperaturväxlingar. Den låga stand-by effekten på mindre än 0,5 W sparar energi.
Varumärke
NoböBeskrivning
Nobö Top har med dess specialdesignade luftgenomströmning som ger en optimal värmefördelning satt en ny standard inom elradiatorer. Nobö är kända för marknadens mest noggranna och stabila termostater, något som ger en jämn och behaglig värme även vid snabba temperaturväxlingar. Den låga stand-by effekten på mindre än 0,5 W sparar energi.
Fördelar:
- Stilren Norsk design med luftutsläpp I toppen
- Uppgradera med Clip On Glass
- 0.5W stand-by effekt
Med designfronten Clip on Glass ändrar du enkelt utseendet på din Nobö Top-radiator. Denna eleganta glasfront finns i olika färger, och eftersom inga skruvar behövs kan du enkelt byta ut fronten till en front i en annan färg om du vill förändra känslan i rummet.
OBS! Måste installeras av behörig elektriker.
- Stilren Norsk design med luftutsläpp I toppen
- Uppgradera med Clip On Glass
- 0.5W stand-by effekt
Med designfronten Clip on Glass ändrar du enkelt utseendet på din Nobö Top-radiator. Denna eleganta glasfront finns i olika färger, och eftersom inga skruvar behövs kan du enkelt byta ut fronten till en front i en annan färg om du vill förändra känslan i rummet.
OBS! Måste installeras av behörig elektriker.
Dokument
Recensioner
Dennis HVerifierad köpare
för 2 år sedanEnkel att installera, enkel att styra. Tillräckligt allsidig och smidig för att få mig att koppla till fler och fler enheter.
Egenskaper
| Varumärke | Nobö |
| Art.Nr. | X-82440002N |
| Bredd | 425, 458, 525, 625, 725, 925, 1025, 1125 mm |
| Utförande | Elradiator |
| Höjd | 400 mm |
| Effekt | 250, 500, 750, 1000, 1250, 1500, 2000 W |
| Spänning | 230, 400 V |
| Stickpropp | Ja |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Nej |
| Färg | Vit |
| IP-Klassning | IP24 |
| Serie | Top |
| Montering | Väggmontering |
| Material | Stål |
| Typ | Element |
| Djup | 90 mm |
| WiFi | Nej |
