Elelement Nobö Top Slav LT
fr.5 901 kr
Välj variant

Top Slav LT
5 901 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Element Nobö Top Slav är den nya lågtempererade modellen av Nobö Top som är uppdaterad med ny och mjukare design men behåller den klassiska formen som passar överallt. Radiatorns högsta yttemperatur är max 60 grader, något som är ett krav på förskolor men den passar dessutom utmärkt i barnrummet eller skolmiljö. Den specialdesignade luftgenomströmningen ger optimal värmefördelning och ett mycket modernt utseende.
Varumärke
NoböBeskrivning
Element Nobö Top Slav är den nya lågtempererade modellen av Nobö Top som är uppdaterad med ny och mjukare design men behåller den klassiska formen som passar överallt. Radiatorns högsta yttemperatur är max 60 grader, något som är ett krav på förskolor men den passar dessutom utmärkt i barnrummet eller skolmiljö. Den specialdesignade luftgenomströmningen ger optimal värmefördelning och ett mycket modernt utseende.
OBS! Måste installeras av behörig elektriker.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nobö |
| Art.Nr. | X-82440908N |
| Bredd | 1125, 1425 mm |
| Utförande | Väggmodell |
| Höjd | 400 mm |
| Effekt | 800, 1000 W |
| Spänning | 230 V |
| Stickpropp | Ja |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Nej |
| Färg | Vit |
| IP-Klassning | IP24 |
| Serie | Top |
| Montering | Väggmontering |
| Material | Stål |
| Typ | Element |
| Djup | 90 mm |
| WiFi | Nej |
