Oljefyllt Elelement Radiator Termo Basic1000W, BxH: 1124x550 mm
1 149 kr
Vald variant
Bredd:
1124 mm
Beskrivning
Oljefylld radiator med bimetalltermostat. IP22. Får användas i våtrum.
Av och på knapp samt termostatvred. Reglerområde 0-30°C. Temperaturavvikelse: +- 5 °C. Termostaten är monterad på radiatorns högra sida (bredd är 60 mm) och har en röd ljusdiod som indikerar när radiatorn arbetar. Överhettningsskydd som bryter strömmen vid för hög temperatur, tippskydd som bryter strömmen om fristående radiator skulle välta, samt frostvakt. Har 1.5 m kabel med jordad stickkontakt. Frostfri mineralolja. Fötter ingår.
Väggfästen medföljer.
Väggfästen medföljer.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Termo |
| Art.Nr. | 530100 |
| Bredd | 1124 mm |
| Utförande | Oljefyllt |
| Höjd | 550 mm |
| Effekt | 1000 W |
| Spänning | 230 V |
| Stickpropp | Ja |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Nej |
| Färg | Vit |
| IP-Klassning | IP22 |
| Montering | Fristående |
| Anslutning | El |
| Material | Stålplåt |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 7350051205453 |




