Oljefyllt Elelement Radiator Termo Basic400W, BxH: 490x555 mm
700 kr
Vald variant
Bredd:
490 mm

Basic
400W, BxH: 490x555 mm
700 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
TermoBeskrivning
Oljefylld radiator med bimetalltermostat. IP22. Får användas i våtrum.
Av och på knapp samt termostatvred. Reglerområde 0-30°C. Temperaturavvikelse: +- 5 °C. Termostaten är monterad på radiatorns högra sida (bredd är 60 mm) och har en röd ljusdiod som indikerar när radiatorn arbetar. Överhettningsskydd som bryter strömmen vid för hög temperatur, tippskydd som bryter strömmen om fristående radiator skulle välta, samt frostvakt. Har 1.5 m kabel med jordad stickkontakt. Frostfri mineralolja. Fötter ingår.
Väggfästen medföljer.
Väggfästen medföljer.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Termo |
| Art.Nr. | 530040 |
| Bredd | 490 mm |
| Utförande | Oljefyllt |
| Höjd | 550 mm |
| Effekt | 400 W |
| Spänning | 230 V |
| Stickpropp | Ja |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Nej |
| Färg | Vit |
| IP-Klassning | IP22 |
| Montering | Fristående |
| Anslutning | El |
| Material | Stålplåt |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 7350051205347 |



