Fördelningsventil Swim & Fun By-Pass Kit
599 kr
369 krSpara 38 %Kampanj

By-Pass Kit
369 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Med bypass-fördelningsventilen kan du manuellt styra vattenflödet till poolen. Led vattnet runt solvärmaren nattetid och kalla dagar.
Varumärke
Swim & FunBeskrivning
Med bypass-fördelningsventilen kan du manuellt styra vattenflödet till poolen. Led vattnet runt solvärmaren nattetid och kalla dagar.
Med bypass-fördelningsventilen kan du manuellt styra vattenflödet till poolen, så att vattnet på soliga dagar leds genom solvärmaren, och leds förbi under natten, molniga dagar och när extra uppvärmning annars inte behövs. Du kan också justera fördelningen av vattenflödet så att en optimal mängd vatten leds genom solvärmaren och resten leds förbi.
Paketet innehåller allt du behöver för att göra en parallellkoppling av solfångaren till poolens huvudslang. Levereras med 3-vägsventil med T-koppling och tillhörande slangkopplingar. Passar poolslang med diameter 32/38 mm.
Paketet innehåller allt du behöver för att göra en parallellkoppling av solfångaren till poolens huvudslang. Levereras med 3-vägsventil med T-koppling och tillhörande slangkopplingar. Passar poolslang med diameter 32/38 mm.
Egenskaper
| Varumärke | Swim & Fun |
| Art.Nr. | 1572 |
| Typ | Ventil |
| Bredd | 15 cm |
| Längd | 17 cm |
| Höjd | 13,5 cm |
| Vikt | 0,7 kg |
| EAN-nr | 5704841015722 |
