Styrskenadapter Einhell för Överhandsfräs
Nyhet
295 kr

för Överhandsfräs
295 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Original Einhell styrskenadapter för fräsar är ett praktiskt tillbehör för exakt arbete med överhandsfräs och kantfräs. Adaptern fästs enkelt på respektive fräs och möjliggör sedan användning av denna i kombination med en styrskena. Tack vare en extra finjustering kan fräsen föras utan glapp via skenan, för särskilt exakta och raka fräsarbeten. Adaptern är kompatibel med alla Einhell överhandsfräsar och kantfräsar, liksom med fräsar av andra märken. Adaptern kan också användas med alla Einhells skenor, samt med skenor av andra märken.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Original Einhell styrskenadapter för fräsar är ett praktiskt tillbehör för exakt arbete med överhandsfräs och kantfräs. Adaptern fästs enkelt på respektive fräs och möjliggör sedan användning av denna i kombination med en styrskena. Tack vare en extra finjustering kan fräsen föras utan glapp via skenan, för särskilt exakta och raka fräsarbeten. Adaptern är kompatibel med alla Einhell överhandsfräsar och kantfräsar, liksom med fräsar av andra märken. Adaptern kan också användas med alla Einhells skenor, samt med skenor av andra märken.
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 4350420 |
| Produkttyp | Tillbehör överhandsfräs |
| Längd | 281 mm |
| Bredd | 160 mm |
| Höjd | 41 mm |
| Vikt | 0,35 kg |
| Användningsområde | DIY |
| EAN-nr | 4006825673579 |

