Handöverfräs Makita LXT DRT50Z 18V utan Batteri
2 911 kr
Se priset!

LXT DRT50Z 18V utan Batteri
2 911 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Batteridriven och smidig handöverfräs för kantfräsning. Denna kolborstfria multifräs har LED belysning och kan köras med 6-8 mm spännhylsor. Motorkåpan har en aluminiumkonstruktion som ger bra hållbarhet och noggrannhet.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Batteridriven och smidig handöverfräs för kantfräsning. Denna kolborstfria multifräs har LED belysning och kan köras med 6-8 mm spännhylsor. Motorkåpan har en aluminiumkonstruktion som ger bra hållbarhet och noggrannhet.
Tekniska data:
- Batterityp: Li-ion
- Kolborstfri motor: Ja
- Maximal uteffekt: 800 W
- Spänning LTX: Ja
- Dammsugaranslutning diameter: 32/37 mm
- Kapacitet: verktygshållare: 6/8 mm
- Kapacitet med kantfräs: 0 - 40 mm
- Kapacitet med överhandsfräsenhet (säljs separat): 0 - 35 mm
- Varvtal obelastad: 10 000 - 30 000 varv/min
- Vibrationsnivå brädor/MDF/trä: 4,5 m/sec²
- Vibrationsnivå utan belastning: ≤ 2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans brädor/MDF/trä: 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri: 1,8 - 2,1 kg
- Vibrationstolerans utan belastning: 1,5 m/sec²
- Batterityp: Li-ion
- Kolborstfri motor: Ja
- Maximal uteffekt: 800 W
- Spänning LTX: Ja
- Dammsugaranslutning diameter: 32/37 mm
- Kapacitet: verktygshållare: 6/8 mm
- Kapacitet med kantfräs: 0 - 40 mm
- Kapacitet med överhandsfräsenhet (säljs separat): 0 - 35 mm
- Varvtal obelastad: 10 000 - 30 000 varv/min
- Vibrationsnivå brädor/MDF/trä: 4,5 m/sec²
- Vibrationsnivå utan belastning: ≤ 2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans brädor/MDF/trä: 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri: 1,8 - 2,1 kg
- Vibrationstolerans utan belastning: 1,5 m/sec²
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000029749 |
| Produkttyp | Handöverfräs |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Längd | 134 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Bredd | 89 mm |
| Höjd | 226 mm |
| Användningsområde | PRO |
| Batteriserie | LXT |
| Tillverkarens Art.Nr. | DRT50Z |
| Decibelnivå | 78 dBa |
| Bullernivå | 3 |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 78 |
| EAN-nr | 0088381846103 |


