Handöverfräs Makita LXT DRT50ZJX5 utan Batteri
4 869 kr
4 618 krSänkt pris!

LXT DRT50ZJX5 utan Batteri
4 618 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Lätt och batteridriven handöverfräs som passar utmärkt för mindre fräsningsuppgifter. Lättanvänd och stabil maskin med aluminiumsram och bas. Kan köras med 6-8 mm spännhylsor. Levereras med lämpliga tillbehör för olika snidningar och efterbehandlare.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Lätt och batteridriven handöverfräs som passar utmärkt för mindre fräsningsuppgifter. Lättanvänd och stabil maskin med aluminiumsram och bas. Kan köras med 6-8 mm spännhylsor. Levereras med lämpliga tillbehör för olika snidningar och efterbehandlare.
Övrigt
- Kolborstfri motor som är underhållsfri och har längre livslängd
- Hastigheten kan justeras vid bearbetning i olika material
- Mjuk start för säkrare arbete
- Många applikationer
- Kan vinklas med tillbehör
- Optimal fräsning med djupjustering.
Teknisk data
- Dammsugaranslutning diameter: 32/37 mm
- Batterityp: Li-ion
- Kapacitet verktygshållare: 6/8 mm
- Maximal uteffekt: 800 W
- Spänning LTX: Ja
- Vibrationsnivå brädor/MDF/trä: 4,5 m/sec²
- Vibrationsnivå utan belastning: ≤ 2,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri: 1,8 - 2,1 kg
- Vibrationstolerans brädor/MDF/trä: 4,5 m/sec²
- Vibrationstolerans utan belastning: ≤ 2,5 m/sec²
- Kolborstfri motor som är underhållsfri och har längre livslängd
- Hastigheten kan justeras vid bearbetning i olika material
- Mjuk start för säkrare arbete
- Många applikationer
- Kan vinklas med tillbehör
- Optimal fräsning med djupjustering.
Teknisk data
- Dammsugaranslutning diameter: 32/37 mm
- Batterityp: Li-ion
- Kapacitet verktygshållare: 6/8 mm
- Maximal uteffekt: 800 W
- Spänning LTX: Ja
- Vibrationsnivå brädor/MDF/trä: 4,5 m/sec²
- Vibrationsnivå utan belastning: ≤ 2,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri: 1,8 - 2,1 kg
- Vibrationstolerans brädor/MDF/trä: 4,5 m/sec²
- Vibrationstolerans utan belastning: ≤ 2,5 m/sec²
Dokument
Recensioner
Sonny AVerifierad köpare
för 6 år sedanBra kvalité och snabb leverans till ett bra pris
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000029750 |
| Produkttyp | Handöverfräs |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Längd | 134 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Bredd | 89 mm |
| Höjd | 226 mm |
| Användningsområde | PRO |
| Batteriserie | LXT |
| Tillverkarens Art.Nr. | DRT50ZJX5 |
| Bullernivå | 3 |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 78 |
| EAN-nr | 0088381846141 |


