Gängstångskap Makita DSC102Z 18V Utan batteri
7 499 kr
6 418 krSpara 14 %Kampanj

DSC102Z 18V Utan batteri
6 418 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kraftfull sladdlös 18V gängstångsklippare avsedd för gängstång upp till 19 mm. Detta är ett snabbt och tyst verktyg och lämnar en slät yta så att mutter kan fästas utan efterarbete. Har kolborstfri motor och skyddssystem för batteri. Fungerar med 18 V Li-ion batteri (ej 1,3Ah batteri).
Varumärke
MakitaBeskrivning
Kraftfull sladdlös 18V gängstångsklippare avsedd för gängstång upp till 19 mm. Detta är ett snabbt och tyst verktyg och lämnar en slät yta så att mutter kan fästas utan efterarbete. Har kolborstfri motor och skyddssystem för batteri. Fungerar med 18 V Li-ion batteri (ej 1,3Ah batteri).
Övrigt
- Sågkapacitet stål -400N: M6-M10 mm
- Sågkapacitet stål -600N: M6-M8 mm
- Gängstorlek: M8
- Kolborstfri motor: Ja
- Spänning LTX: Ja
- Vibrationstolerans: 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri: 2,8 - 3,2 kg
- Ljudtrycksnivå: 71 dB(A)
OBS! Utan batteri och laddare!
- Sågkapacitet stål -400N: M6-M10 mm
- Sågkapacitet stål -600N: M6-M8 mm
- Gängstorlek: M8
- Kolborstfri motor: Ja
- Spänning LTX: Ja
- Vibrationstolerans: 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri: 2,8 - 3,2 kg
- Ljudtrycksnivå: 71 dB(A)
OBS! Utan batteri och laddare!
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000030447 |
| Produkttyp | Gängstångskap |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Längd | 199 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Bredd | 103 mm |
| Höjd | 308 mm |
| Användningsområde | PRO |
| Tillverkarens Art.Nr. | DSC102Z |
| Vibrationsvärde | 2,5 |
| Bullernivå | 3 |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 71 |
| EAN-nr | 0088381857437 |

