Fogpistol Makita LXT DCG180Z 18V utan Batteri
2 499 kr
Se priset!

LXT DCG180Z 18V utan Batteri
2 499 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Sladdlös 18V fogpistol med variabel hastighetskontroll och en hög tryckkraft på 5000N (510kg). Utrustad med antidroppfunktion.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Sladdlös 18V fogpistol med variabel hastighetskontroll och en hög tryckkraft på 5000N (510kg). Utrustad med antidroppfunktion.
Teknisk Data
- Skyddssystem för batteri
- Matningshastighet: 0-28 mm/s
- Tryckkraft 5000 N
- Skyddsglasögon
- Spänning LTX: Ja
- Vertikal rörelse: 214/350 mm
- Ljudtrycksnivå ≦70 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor) 3 dB(A)
- Vibrationstolerans (K-faktor) 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri: 2,1 - 3,0 kg
- Mått (LxBxH) 404 x 108 x 281 mm
- Inre diameter 51 mm
- Skyddssystem för batteri
- Matningshastighet: 0-28 mm/s
- Tryckkraft 5000 N
- Skyddsglasögon
- Spänning LTX: Ja
- Vertikal rörelse: 214/350 mm
- Ljudtrycksnivå ≦70 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor) 3 dB(A)
- Vibrationstolerans (K-faktor) 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri: 2,1 - 3,0 kg
- Mått (LxBxH) 404 x 108 x 281 mm
- Inre diameter 51 mm
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | DCG180Z |
| Typ | Fogpistol |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Längd | 404 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Bredd | 108 mm |
| Höjd | 281 mm |
| Vikt | 1,7 kg |
| Användningsområde | PRO |
| Batteriserie | LXT |
| Tillverkarens Art.Nr. | DCG180Z |
| Vibrationsvärde | 2,5 m/s2 |
| Bullernivå | 3 dB(A) |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 70 dB-A |
| EAN-nr | 0088381658645 |
