Fogpistol Makita LXT DCG180RAEX 18V med Batteri
5 729 kr
5 530 krSänkt pris!

LXT DCG180RAEX 18V med Batteri
5 530 kr
Förväntas åter i lager 2026-04-13
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Sladdlös 18V fogpistol med variabel hastighetskontroll och en hög tryckkraft på 5000N (510kg). Utrustad med antidroppfunktion. Levereras med 2st 2,0Ah batterier med 24min laddningstid samt väska.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Sladdlös 18V fogpistol med variabel hastighetskontroll och en hög tryckkraft på 5000N (510kg). Utrustad med antidroppfunktion. Levereras med 2st 2,0Ah batterier med 24min laddningstid samt väska.
Teknisk Data
- Genomsnittlig laddningstid 24 min
- Li-ion batteri 18V 2x 2,0Ah (36Wh)
- Skyddssystem för batteri
- Matningshastighet: 0-28 mm/s
- Vertikal rörelse: 214/350 mm
- Tryckkraft 5000 N
- Spänning LTX: Ja
- Skyddsglasögon
- Ljudtrycksnivå ≦70 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor) 3 dB(A)
- Vibrationstolerans (K-faktor) 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri: 2,1 - 3,0 kg
- Mått (LxBxH) 404 x 108 x 281 mm
- Inre diameter 52 mm
- Genomsnittlig laddningstid 24 min
- Li-ion batteri 18V 2x 2,0Ah (36Wh)
- Skyddssystem för batteri
- Matningshastighet: 0-28 mm/s
- Vertikal rörelse: 214/350 mm
- Tryckkraft 5000 N
- Spänning LTX: Ja
- Skyddsglasögon
- Ljudtrycksnivå ≦70 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor) 3 dB(A)
- Vibrationstolerans (K-faktor) 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri: 2,1 - 3,0 kg
- Mått (LxBxH) 404 x 108 x 281 mm
- Inre diameter 52 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | DCG180RAEX |
| Typ | Fogpistol |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Längd | 404 mm |
| Version | Med batteri och laddare |
| Bredd | 108 mm |
| Höjd | 281 mm |
| Vikt | 1,7 kg |
| Användningsområde | PRO |
| Batteriserie | LXT |
| Tillverkarens Art.Nr. | DCG180RAEX |
| Vibrationsvärde | 2,5 m/s2 |
| Bullernivå | 3 dB(A) |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 70 dB-A |
| EAN-nr | 088381680691 |
