Fogpistol Makita LXT DCG180ZB 18V utan Batteri
3 649 kr
3 234 krSänkt pris!Spara 415 kr

LXT DCG180ZB 18V utan Batteri
3 234 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Sladdlös 18V fogpistol med variabel hastighetskontroll och en hög tryckkraft på 5000N (510kg). Utrustad med antidroppfunktion.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Sladdlös 18V fogpistol med variabel hastighetskontroll och en hög tryckkraft på 5000N (510kg). Utrustad med antidroppfunktion.
Teknisk Data
- Skyddssystem för batteri
- Matningshastighet: 0-28 mm/s
- Tryckkraft 5000 N
- Skyddsglasögon
- Spänning LTX: Ja
- Ljudtrycksnivå ≦70 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor) 3 dB(A)
- Vibrationsnivå ≦2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans (K-faktor) 1,5 m/sec²
- Vertikal rörelse: 214/350 mm
- Vikt 2,1 - 3,0 kg
- Mått (LxBxH) 404 x 108 x 281 mm
- Inre diameter 53 mm
- Skyddssystem för batteri
- Matningshastighet: 0-28 mm/s
- Tryckkraft 5000 N
- Skyddsglasögon
- Spänning LTX: Ja
- Ljudtrycksnivå ≦70 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor) 3 dB(A)
- Vibrationsnivå ≦2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans (K-faktor) 1,5 m/sec²
- Vertikal rörelse: 214/350 mm
- Vikt 2,1 - 3,0 kg
- Mått (LxBxH) 404 x 108 x 281 mm
- Inre diameter 53 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | DCG180ZB |
| Typ | Fogpistol |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Längd | 404 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Bredd | 108 mm |
| Höjd | 281 mm |
| Vikt | 1,7 kg |
| Användningsområde | PRO |
| Batteriserie | LXT |
| Tillverkarens Art.Nr. | DCG180ZB |
| Vibrationsvärde | 2,5 m/s2 |
| Bullernivå | 3 dB(A) |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 70 dB-A |
| EAN-nr | 0088381658652 |
