Multisåg Bosch Power Tools EasyCut 12V 2,5 Ah
2 259 kr

EasyCut 12V 2,5 Ah
2 259 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Batteridriven multisåg från Bosch som gör sågning med fri hand betydligt enklare. Multisågen är utrustad med NanoBlade-teknologi som tillåter frihandskörning även utan att arbetsstycket behöver klämmas fast. Verktyget utför lätt snabba och raka snitt och har flexibel sågning både inuti och utanpå huset. Levereras med batteri och laddare.
Varumärke
Bosch Power ToolsBeskrivning
Batteridriven multisåg från Bosch som gör sågning med fri hand betydligt enklare. Multisågen är utrustad med NanoBlade-teknologi som tillåter frihandskörning även utan att arbetsstycket behöver klämmas fast. Verktyget utför lätt snabba och raka snitt och har flexibel sågning både inuti och utanpå huset. Levereras med batteri och laddare.
Multisågens konstruktion möjliggör sågning nära kanterna för att exempelvis kapa grenar nära stammen. Sågblad byts på ett snabbt och säkert sätt. Öppna luckan, byt sågklinga och stäng luckan. Sågbladen är underhållsfria och behöver därmed ingen smörjning eller slipning. Litiumjon-batteriet ser till att sågen alltid är redo att användas. Batteriet kan bytas ut så att det kan användas i andra verktyg i Power for ALL-systemet. Bosch Electronic ger dig fingertoppskontroll vid ansågningen. Under arbetet kan en ansluten lagringsslinga användas för att hänga verktyget på en gren eller en stege.
Teknisk data
- Oscillationsfrekvens obelastad: 0 – 4100 v/min
- Fotplatta: stål
- Sågdjup i trä: 65 mm
- Snittdjup i plast: 30 mm
Medföljande tillbehör
- Batteri 12V 2,5Ah
- Laddare
- nanoBLADE Wood Speed 65
- Förvaringsväska i plast
- Förvaringsögla
- Transparent sågblad skyddskåpa
Teknisk data
- Oscillationsfrekvens obelastad: 0 – 4100 v/min
- Fotplatta: stål
- Sågdjup i trä: 65 mm
- Snittdjup i plast: 30 mm
Medföljande tillbehör
- Batteri 12V 2,5Ah
- Laddare
- nanoBLADE Wood Speed 65
- Förvaringsväska i plast
- Förvaringsögla
- Transparent sågblad skyddskåpa
Dokument
Recensioner
Christer RVerifierad köpare
för 2 år sedanSmidig och lätt men lite ömtåligt blad. Har använt den till trädgårdsbeskärning. Skit att inte batteriet passar andra Bosch maskiner i blåa serien och tvärt om, har en professional mini vinkelslip 12V.
Pär WVerifierad köpare
för 4 år sedanSågbladet alldeles för litet!
+ Sladdlös
- Sågbladet för litet
Christian NVerifierad köpare
för 5 år sedanok till små grenar
Sven L SVerifierad köpare
för 7 år sedanRätt ineffektiv såg.
- Inte så effektiv.
Egenskaper
| Varumärke | Bosch Power Tools |
| Art.Nr. | 06033C9000 |
| Produkttyp | Multisåg |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 12 V |
| Version | Med batteri och laddare |
| Vikt | 0,9 kg |
| Sågkapacitet djup | 65 mm |
| Batterikapacitet | 2,5 Ah |
| Användningsområde | DIY |
| Färg | Grön |
| Tillverkarens Art.Nr. | 06033C9000 |
| Serie | Bosch - Gör-det-själv och trädgård |
| EAN-nr | 3165140830829 |



