Mutterdragare Makita LXT DTW1001Z 18V utan Batteri
5 299 kr
4 952 krSänkt pris!Spara 347 kr

LXT DTW1001Z 18V utan Batteri
4 952 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

18V mutterdragare med 3/4" verktygsfäste och batteriindikator. 229 mm lång och med ett vridmoment på 1050 Nm. Maskinen har ett skyddssystem som förlänger batteriets livslängd genom att stänga av maskinen när batterinivån blir för låg.
Varumärke
MakitaBeskrivning
18V mutterdragare med 3/4" verktygsfäste och batteriindikator. 229 mm lång och med ett vridmoment på 1050 Nm. Maskinen har ett skyddssystem som förlänger batteriets livslängd genom att stänga av maskinen när batterinivån blir för låg.
- Extra bred upphängningskrok.
- LED-belysning för att ge god sikt på arbetsstycket.
- Z - modell levereras utan batteri och laddare. Kolborstfri motor
- Max vridmoment slag 300 / 600 / 1050 Nm
- Varvtal (min-1) 0-900 / 1000 / 1800
- Antal slag (min-1) 0-1800 / 2000 / 2200
- Verktygsfäste 3/4 "
- Kapacitet: standardbult M12-M30
- Kapacitet: höghållfastbult M10-M24
- Ljudeffektnivå 109 dB(A)
- Ljudtrycksnivå 98 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor) 3 dB(A)
- Vibrationsnivå: fixeringsbult 15,5 m/sec²
- Vibrationstolerans (K-faktor) 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri 3,7 kg
- LED-belysning för att ge god sikt på arbetsstycket.
- Z - modell levereras utan batteri och laddare. Kolborstfri motor
- Max vridmoment slag 300 / 600 / 1050 Nm
- Varvtal (min-1) 0-900 / 1000 / 1800
- Antal slag (min-1) 0-1800 / 2000 / 2200
- Verktygsfäste 3/4 "
- Kapacitet: standardbult M12-M30
- Kapacitet: höghållfastbult M10-M24
- Ljudeffektnivå 109 dB(A)
- Ljudtrycksnivå 98 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor) 3 dB(A)
- Vibrationsnivå: fixeringsbult 15,5 m/sec²
- Vibrationstolerans (K-faktor) 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri 3,7 kg
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000029308 |
| Produkttyp | Mutterdragare |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Längd | 229 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Bredd | 91 mm |
| Höjd | 289 mm |
| Användningsområde | PRO |
| Färg | Blå |
| Tillverkarens Art.Nr. | DTW1001Z |
| Batteriserie | LXT |
| Bullernivå | 3 |
| Ljudnivå | 109 |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 98 |
| EAN-nr | 0088381803212 |


